Avukat

Arama
Avukat
  1. Boşanma (Anlaşmalı Boşanma - Çekişmeli Boşanma) Anlaşmalı boşanma süreci nasıl gerçekleşir? Çekişmeli boşanma davası açabilmek için hangi şartlar gerekir? Anlaşmalı boşanma davası çekişmeli boşanma davasına dönüşebilir mi? Boşanma sürecinde kadınları bekleyen sorunlar nelerdir ve bu sorunların çözümü için hangi hukuki yollara başvurulabilir?
  2. Boşanma sürecinde kadının hakları. Boşanma sürecinde kadınlara tanınan haklar nelerdir? Boşanma davası ile nafaka, maddi-manevi tazminat talep edilebilir mi? Boşanma davası sürecinde kadının eşini evden uzaklaştırma, koruma tedbiri alma ve aile konutu şerhi konulması isteme hakkı var mıdır?
  3. Boşanma sürecinde ve boşanma sonrası nafaka. Boşanma davası devam ederken nafaka talep edilebilir mi? Tedbir nafakası, iştirak nafakası ve yoksulluk nafakası nedir ve ödenmesi için gerekli şartlar nedir?
  4. Boşanma davasında maddi-manevi tazminat Maddi ve manevi tazminat talep edebilmek için gerekli koşullar nelerdir? Boşanmada maddi-manevi tazminat miktarı belirlenirken hangi kriterler esas alınır?
  5. Çocukların velayeti. Boşanma neticesinde çocukların velayeti kime verilir? Velayet konusunda dikkate alınacak durumlar nelerdir? Velayet kendisine verilmeyen taraf nafaka ödemekle yükümlü müdür?
  6. Mal paylaşımı. Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır? Bu konuda kadınlara tanınan haklar nelerdir?