HAKKIMIZDA

Arama

Biz Kimiz?

Keçiören Aile Terapi Merkezi, Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok tarafından sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek için kurulmuştur.

Merkezimiz; aile, kadın, erkek, çocuk, ergen, engelli, yaşlı, göçmen ve dezavantajlı ailelere yönelik, bütüncül danışmanlık hizmeti ile koruyucu, önleyici, geliştirici, destekleyici hizmet vermeyi amaçlayan; meslek etiğine bağlı ve bilimsel ilkeler ışığında hizmete erişim kolaylığını benimseyen, multi-disipliner çalışmayı önemseyen, çalışma disiplini ile ilgili kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile işbirliği içinde hareket eden bir çatı kurumdur.

Sosyal gelişimi ve değişimi hedefleyen; toplumu ve insanları güçlendiren, katılımcı toplum yapısı içinde; sosyal, ekonomik ve psiko-sosyal haklardan insanların yararlanmasını sağlamayı amaçlayan merkezimiz; bireylerin, ailelerin ve toplumların yaşadıkları çevre koşulları içerisinde kontrolleri dışında gelişen sorunlarının önlenmesi ve çözümlenmesini, sosyal ve psikolojik gereksinimlerinin giderilmesini, sosyal refahlarının ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesini hedeflemektedir.

Merkezimize başvuran danışanlarımızın yaşam tarzına ve öğrenmeye açıklık düzeylerine saygı göstererek, geliştirici ve destekleyici bir danışmanlık metodu kullanmaktayız. Kurum olarak asıl önem verdiğimiz nokta; danışmanlığın anlaşılmaz ve soyut bir içeriğe sahip olması yerine; somut, farkındalık arttırıcı ve kişisel benliği güçlendirici bir hale gelmesini sağlamaktır. Merkezimiz, çözüm odaklı hizmet sunmaktadır. Danışmanlık süreci ve sürecin takibi; kişilerin aktif görev alarak, kendi sorunları hakkında mantıklı çözüm yolları bulması konusunda, uzman desteği ile birlikte farkındalık kazanmalarına olanak sağlamaktadır.